Follow Us On
Schedule, Start Lists and Results
Friday, Oct. 7: Competition I - Women's Qualification
Download Women's Draw | Download Judging Assignments
11:15-11:30 Opening Ceremony
11:30-13:00 Subdivision 1 Start List
13:15-14:45 Subdivision 2 Start List
15:45-17:15 Subdivision 3 Start List
17:30-19:00 Subdivision 4 Start List
20:00-21:30 Subdivision 5 Start List Team | All-Around | VT | UB | BB | FX
Saturday, Oct. 8: Competition I - Women's Qualification
11:30-13:30 Subdivision 6 Start List
13:15-14:45 Subdivision 7 Start List
15:45-17:15 Subdivision 8 Start List
17:30-19:00 Subdivision 9 Start List
20:00-21:30 Subdivision 10 Start List Team | All-Around | VT | UB | BB | FX
Sunday, Oct. 9: Competition I - Men's Qualification
Download Men's Draw | Download Judging Assignments
11:15-13:15 Subdivision 1 Start List
14:15-16:15 Subdivision 2 Start List
16:30-18:30 Subdivision 3 Start List
19:30-21:30 Subdivision 4 Start List Team | All-Around | FX | PH | SR | VT | PB | HB
Monday, Oct. 10: Competition I - Men's Qualification
11:15-22:15 Subdivision 5 Start List
14:15-16:15 Subdivision 6 Start List
16:30-18:30 Subdivision 7 Start List
19:30-21:30 Subdivision 8 Start List Team | All-Around Floor Exercise | Pommel Horse | Still Rings | Vault | Parallel Bars | High Bar
Tuesday, Oct. 11: Competition IV
19:00-21:00 Women's Team Final Start List | Judging Assignments Results
Wednesday, Oct. 12: Competition IV
18:00-20:30 Men's Team Final Start List | Judging Assignments Results
Thursday, Oct. 13: Competition II
18:00-19:45 Women's All-Around Final Start List | Judging Assignments Results
Friday, Oct. 14: Competition II
19:00-21:30 Men's All-Around Final Start List | Judging Assignments Results
Saturday, Oct. 15: Competition III
13:30-13:55 Men's Floor Exercise Start List | Judging Assignments Results
13:55-14:25 Women's Vault Start List | Judging Assignments Results
14:45-15:10 Pommel Horse Start List | Judging Assignments Results
15:10-15:35 Uneven Bars Start List | Judging Assignments Results
15:35-16:00 Still Rings Start List | Judging Assignments Results
Sunday, Oct. 16: Competition III
14:00-14:25 Men's Vault Start List | Judging Assignments
14:25-14:55 Balance Beam Start List | Judging Assignments
15:15-15:40 Parallel Bars Start List | Judging Assignments
15:40-16:10 Women's Floor Exercise Start List | Judging Assignments
16:10-16:35 High Bar Start List | Judging Assignments
17:05-17:20 Closing Ceremony